За што служи третата преграда од фиоката на машината за перење?

Машините за перење обично имаат три прегради во фиоката, но повеќето луѓе не знаат за што служи третата.

Треба да се напомене дека пред да ја користите машината, детално прочитајте го упатството за нејзината употреба за да не го оштетите механизмот. Исто така, секоја преграда во машината има своја намена, а многумина не знаат за што служи третата преграда.

Во која преграда се става прашокот/детергентот за перење, во која омекнувачот и за што служи третата преграда?

Делот со симболот на цвет е наменет за омекнувач - во него можете да ставите и домашен производ од оцет и есенцијално масло.

Делот означен со симболот I е за детергентот за предперење и генерално е третиот дел во машината за перење. Од друга страна, оној со симбол II е наменет за главниот детергент.

Исто така, мал совет - не претерувајте со количината на омекнувач, бидејќи може да предизвика алергиски реакции.

реклама

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Живот

Колку време смеете да го чувате месото во замрзнувач?

Read more

Зошто родителите сè почесто го бираат шведскиот модел на воспитување деца?

Read more

Само уште неколку часа ве двојат од луксузно патување во Дубаи, BMW1, iPhone 14 pro, гејминг лаптоп Lenovo

Read more

Руски астролог открива кои ќе бидат најнесреќни хороскопски знаци во декември

Read more
 

Магазин

Зошто е важно да внесувате цинк и кои се најдобрите извори?

Читај повеќе

Пет загрижувачки начини на кои студеното време влијае на телото

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Најубавата собирачка на топчиња која го крсти детето по Рафаел Надал

Читај повеќе

Колку време смеете да го чувате месото во замрзнувач?

Читај повеќе

Луѓето родени во 90-тите имаат полошо ментално здравје од која било друга генерација

Читај повеќе

Зошто родителите сè почесто го бираат шведскиот модел на воспитување деца?

Читај повеќе

Само уште неколку часа ве двојат од луксузно патување во Дубаи, BMW1, iPhone 14 pro, гејминг лаптоп Lenovo

Читај повеќе
  • play_arrow

Доктор предупредува што може да се случи ако спиеме само 5 часа

Читај повеќе

Руски астролог открива кои ќе бидат најнесреќни хороскопски знаци во декември

Читај повеќе