За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

На спектакуларниот настан на Sony освен што ги објавија деталите и цената на новата конзола PlayStation 5, ги најавија и новите игри кои наскоро ќе бидат достапни.

Warner Bros веќе долго време работи на „Hogwarts Legacy“, т.н. open-world игра во која се зборува за настаните коишто се случуваат пред оние од книгите и филмовите за Хари Потер.

Хари Потер нема да биде главниот протагонист во играта - сами ќе го креирате главниот лик.

Засега нема многу детали, но може да ја погледнете најавата за новата игра.

реклама

Гејминг

Како да постигнете убави голови од слободен удар на „FIFA 21“?

Read more

Ова се најпродаваните конзоли на сите времиња: Која е вашата омилена?

Read more

Топ 10 нови и бесплатни игри за 2020 година

Read more

Бесплатно преземете ги овие четири видеоигри - понудата трае до утре

Read more

Нови видеа

play_arrow

Десетте најголеми црни дупки откриени досега

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на iPhone 12?

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Read more
play_arrow

10-минутни утрински вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Протест во Берлин против заострените рестриктивни мерки поради епидемијата на COVID-19

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на полначот на iPhone 12?

Read more
play_arrow

Брзо и лесно: 10 одлични рецепти за тост

Read more
play_arrow

Никол Кидман и Мерил Стрип во новиот филм „The Prom“

Read more
play_arrow

Протести и во Лондон против заострените рестриктивни мерки

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за романтичната комедија „Dash & Lily“

Read more
play_arrow

10-минутни вежби за затегнати стомачни со Памела Рајф

Read more