Халкбанк објави серија забавни кратки клипови со главните ликови од кампањата

Забавни „грешки“ од снимањето на рекламата за HalkPay (ВИДЕО)

Правењето грешки на актерите при снимање на некоја реклама не е ништо ново, ниту е ново објавувањето на тие т.н. „bloopers“, со цел публиката да ѕирне што се случувало зад камерата.

Меѓутоа, кога имате реклама во 3D анимација, со употреба на AR технологија во комбинација со реални сцени, да се објават грешки од снимањето на целосно дигиталните ликови, е нешто сосема несекојдневно. И забавно!

Токму тоа го направи Халкбанк во својата најнова реклама за HalkPay, што е мобилна апликација за бесконтактно плаќање. Имено, во рекламата се раскажува една поинаква љубовна приказна помеѓу мобилниот телефон и паричникот кои се наречени Sm@rti и Ke$a и кои се забавуваат и дружат во повеќе различни ситуации, за на крајот тие да станат едно. Со ова се пренесува и пораката на самата кампања и услуга, а тоа дека смартфонот станува паричник и отсега со HalkPay може да се плаќа бесконтактно на сите ПОС терминали.

Remote video URL

Но, како продолжување на кампањата, банката објави и серија забавни кратки видео клипови, во кои имаме можност да погледнеме „позади сцената“, односно да видиме какви забавни грешки се случувале помеѓу карактерите Sm@rti и Ke$a за време на снимањето.

Во продолжение ви ги претставуваме сите 7 „bloopers“, вие само вклучете го звукот и уживајте!

Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL
реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Промо

Дојче Телеком и Били Ајлиш го слават дигиталниот оптимизам на Генерацијата Z

Read more

Сашко Јованов од Стар Дојран освои рекорден Милионер Џек пот вреден 1.798.727 денари

Read more

Време е за големи попусти, време е за чистка. Дали сте подготвени за Garage Sale?

Read more

Зошто да се одлучите за премиум систем за греење и ладење?

Read more

Ново

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Џафери за утре најави седница за избор на претседател на Собранието

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

МТСП: Протоколот е изготвен и прифатен од градинките, групите се прилагодуваат согласно насоките

Читај повеќе

Мицотакис: Ниту една провокација нема да остане неодговорена

Читај повеќе

Филипче: Огромен е ризикот ако училиштата се отворат од септември

Читај повеќе

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Читај повеќе