Заблуди за сексот кои постојат во порно филмовите

Сексот во порно филмовите воопшто не е прикажан реално, изобилува со нереални сцени кои сексот не го прикажуваат во вистинското светло. Поточно, преполни се со фантазии кои не важат во реалниот свет.

Претставуваме некои од најчестите лаги во порно филмовите:

1. Секоја жена доживува оргазам кога има секс

Нормално е да не доживеете оргазам во текот на секој сексуален однос. На крајот на краиштата, поентата на сексот не е само во оргазмот. Сексуалниот однос исто така е средство на зближување со партнерот во емотивна смисла, а не само во физичка.

2. Сексот мора да трае најмалку половина час

И сексот на брзина може да биде супер. Кога сте одморни и имате време сексот може да биде повеќечасовно уживање, но времетраењето не е важно додека и двајцата сте задоволни.

3. Жената секој пат пред сексот е совршено депилирана

Не дозволувајте ваквите ситници да бидат препрека за секс во реалниот живот бидејќи повеќето жени не се беспрекорно депилирани во секој момент. Често мислиме дека ќе бидеме помалку привлечни на партнерот, но всушност мажите не ги забележуваат тие работи.

4. Добриот секс е гласен

Премногу гласното викање не е знак за добар секс. Најчесто се работи за добра глума. Кога уживате во сексот тоа ќе му го покажете на партнерот, но немојте да мислите дека мора да бидете гласни и да го охрабрувате со стенкање секоја секунда. Правете го тоа природно, тогаш кога ќе осетите потреба за тоа.

5. Секој маж со кој ќе спиете ќе биде надарен

Кога би ја споредиле величината на пенисот на основа на порно филмовите, ќе испадне дека повеќето мажи се натпросечно надарени. Се разбира ова е само мит, исто како и претпоставката дека големината на пенисот е пресудна за добар секс. Жените добро знаат дека техниката е она по што се распознаваат добрите и лошите љубовници, а експертите тврдат дека поврзаноста со партнерот е поважен фактор од големината на пенисот.

6. И двајцата се постојано расположени за секс

Има многу причини поради кои понекогаш едноставно не ви е дојдено до секс и тоа е нормално и природно. Затоа, не се грижите ако еден од вас или двајцата не сте спремни за секс во секое време од денот.

реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Дневен биланс: 141 новозаразен од COVID-19, 4 лица починаа

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Љубов и секс

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Колку калории се трошат за време на сексот?

Read more

Магазин

Пет работи што можеби не сте ги знаеле за Белорусија

Читај повеќе
  • play_arrow

Чак Норис му се закани на Лукашенко

Читај повеќе

Брз ручек за цело семејство: Кременадли со кашкавал

Читај повеќе
  • filter

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Читај повеќе
  • filter

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Читај повеќе

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Читај повеќе
  • play_arrow

Anthenea, првиот пловен луксузен еко-хотел на соларна енергија

Читај повеќе
  • play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Читај повеќе
  • play_arrow

Хормонски дисбаланс кај жените: Како да го решите на природен начин?

Читај повеќе