Забушаваат и заговараат: Хороскопски знаци кои се најлоши колеги

При работа во која било организација сите се надеваат на пријатна работна атмосфера, но пред сè бараат соработливи колеги кои се тимски играчи.

Но, луѓето родени под некои хороскопски знаци се чини дека постојат само за да го направат канцеларискиот живот на нивните колеги кошмар.

Во овие хороскопски знаци се раѓаат најлошите колеги.

Стрелец

Многу од овие огнени знаци поминуваат години учејќи и усовршувајќи ги своите професионални вештини. Тоа е она што додава поени во нивната биографија и изгледа добро на хартија, но нивниот личен став е друга приказна. Некои Стрелци обично се мрзливи и ја вршат работата дури откако ќе бидат опоменати неколку пати.

Близнаци

Близнаците можат да бидат најдобриот работник кога има стимулации за заработка во компанијата. Но, тие поминуваат голем дел од својот работен ден разговарајќи и споделувајќи измислени приказни за трагично детство со цел да го скратат своето време и да ги добијат симпатиите од колегите кои потоа ќе има поголема веројатност да ги преземат нивните задачи.

Водолија

Водолиите се прилично амбициозни луѓе кои имаат тенденција да напредуваат во кариерата бидејќи добро го познаваат својот занает. Сепак, многу од нив веруваат во работата на лукав начин, а не во исполнување на работните саати. Често се обидуваат да ги делегираат своите задачи на своите подредени и колеги наместо да работат напорно. Повеќе уживаат во правење сплетки и заговори, отколку во завршување на задачите.

Скорпија

Пристапот на Скорпијата кон нејзиниот ден во канцеларија е различен од кој било друг знак. Овој воден знак се стреми да го максимизира времето за пауза додека смислува начини за минимизирање на деловните обврски. Многу се потпираат на соработниците за да ги завршат нивните секојдневни задачи, но ако биде побарано нешто од нив, имаат цел список со изговори зошто нема (да можат) да го направат.

реклама

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Голема летна временска прогноза: Балканот ќе гори како под сач!

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

Живот

Како правилно да ги отстраните пестицидите од овошјето и зеленчукот?

Read more

Хороскоп за лето 2024: Астро настани што ќе „удрат“ на врските и браковите

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Германците направија математика: Хрватска е поскапа од Грција и Шпанија

Read more
 

Магазин

Што е најдобро да јадете за ужина за здрави црева?

Читај повеќе

Суплементи што помагаат во топење на салото на стомакот

Читај повеќе

Се појави нов сој на коронавирусот

Читај повеќе

Како правилно да ги отстраните пестицидите од овошјето и зеленчукот?

Читај повеќе

Хороскоп за лето 2024: Астро настани што ќе „удрат“ на врските и браковите

Читај повеќе

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Читај повеќе

Внимавајте на овој тивок симптом на топлотен удар за кој можеби не сте знаеле

Читај повеќе

Зошто некои мажи не ги завршуваат долгите врски со брак?

Читај повеќе

Што ако претерате со јадење сладолед?

Читај повеќе