Забушаваат и заговараат: Хороскопски знаци кои се најлоши колеги

При работа во која било организација сите се надеваат на пријатна работна атмосфера, но пред сè бараат соработливи колеги кои се тимски играчи.

Но, луѓето родени под некои хороскопски знаци се чини дека постојат само за да го направат канцеларискиот живот на нивните колеги кошмар.

Во овие хороскопски знаци се раѓаат најлошите колеги.

Стрелец

Многу од овие огнени знаци поминуваат години учејќи и усовршувајќи ги своите професионални вештини. Тоа е она што додава поени во нивната биографија и изгледа добро на хартија, но нивниот личен став е друга приказна. Некои Стрелци обично се мрзливи и ја вршат работата дури откако ќе бидат опоменати неколку пати.

Близнаци

Близнаците можат да бидат најдобриот работник кога има стимулации за заработка во компанијата. Но, тие поминуваат голем дел од својот работен ден разговарајќи и споделувајќи измислени приказни за трагично детство со цел да го скратат своето време и да ги добијат симпатиите од колегите кои потоа ќе има поголема веројатност да ги преземат нивните задачи.

Водолија

Водолиите се прилично амбициозни луѓе кои имаат тенденција да напредуваат во кариерата бидејќи добро го познаваат својот занает. Сепак, многу од нив веруваат во работата на лукав начин, а не во исполнување на работните саати. Често се обидуваат да ги делегираат своите задачи на своите подредени и колеги наместо да работат напорно. Повеќе уживаат во правење сплетки и заговори, отколку во завршување на задачите.

Скорпија

Пристапот на Скорпијата кон нејзиниот ден во канцеларија е различен од кој било друг знак. Овој воден знак се стреми да го максимизира времето за пауза додека смислува начини за минимизирање на деловните обврски. Многу се потпираат на соработниците за да ги завршат нивните секојдневни задачи, но ако биде побарано нешто од нив, имаат цел список со изговори зошто нема (да можат) да го направат.

реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Живот

Реченици кои токсичните родители најчесто им ги кажуваат на нивните деца

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more
 

Магазин

Полжавчиња со афион и цимет - одлични се со шолја кафе, чај или млеко

Читај повеќе
  • play_arrow

Силна бура создаде застрашувачка глетка на небото во Оклахома - како да пукнала нуклеарна бомба

Читај повеќе

Примала плата од 16 фирми, а не работела ниту еден ден: Филмската приказна ќе заврши на суд во Кина

Читај повеќе

10 прашања што откриваат каков е навистина вашиот сексуален живот

Читај повеќе

Зошто велосипедот треба да стане вашето редовно превозно средство?

Читај повеќе
  • play_arrow

92-годишен дедо нокаутираше двајца насилници среде улица

Читај повеќе

Koja е најдобрата положба за спиење кога имате настинка или грип?

Читај повеќе
  • play_arrow

Земи си мачка, да ти биде забавно дома

Читај повеќе
  • play_arrow

Корејски специјалитет: Месо потпечено со павлака и јајца

Читај повеќе