Заедно позгодни: Вежбајте во пар

А.С.
/ 25.01.2022 / 20:41

Фитнес инструкторката Ејми Кисер Шемпер ќе ве води низ ова 30-минутно видео со инструкции за целосен тренинг за затегнување на мускулите, без потреба од тегови или опрема за вежбање.

Намената на видеото е да се мотивираат двојките да вежбаат заедно, особено ако се подготвуваат за свадба наскоро. Вежбите може да се применуваат и индивидуално, во домашни услови, на отворено или во фитнес сала.

реклама

Фит

За цврсти мускули: 15-минутни интензивни домашни вежби

Read more

Скриени состојки во храната од кои се дебелеете

Read more

За цврсти и убави раце: 12 минути најдобри вежби со тегови

Read more

Што јаде Ибра за да биде во топ форма?

Read more

Нови видеа

play_arrow

За цврсти мускули: 15-минутни интензивни домашни вежби

Read more
play_arrow

Неочекувани фејлови, смешна компилација

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Morbius

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши работи кои ги направи Шелдон

Read more
play_arrow

За цврсти и убави раце: 12 минути најдобри вежби со тегови

Read more
play_arrow

ТОП 15 тајни и тактики на американскиот претседателски конвој

Read more
play_arrow

30 минути јога тренинг за флексибилност и сила

Read more
play_arrow

Појадок од микробранова за оние кои секогаш брзаат наутро

Read more
play_arrow
Седум совети како да спиете подобро

Седум совети како да спиете подобро

Read more
play_arrow

Силва му го предаде ФИФА пехарот на Пендаровски

Read more
play_arrow
Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Read more
play_arrow

Што се случува во телото ако останеме будни 11 дена?

Read more