Заев: Мијалков се пријави во Обвинителството за организиран криминал

Премиерот Зоран Заев објави дека Сашо Мијалков се пријавил во Обвинителството за организиран криминал и обезбеден е неговиот домашен притвор.

„После преземената акција објавувам конкретен резултат од кој имаме значаен успех: Се пријави Сашо Мијалков во Обвинителството за организиран криминал и обезбеден е неговиот домашен притвор“, напиша премиерот на неговиот Facebook профил.

„Институциите ги презедоа сите редовни и вонредни мерки во врска со бегството на Сашо Мијалков. Координацијата помеѓу сите институции со сите активности што се презедоа во последниве 40 часа дадоа резултат. Правдата е обезбедена, ќе ја има и повеќе и почесто! Следува и моја изјава за медиумите за што јавноста дополнително ќе биде информирана“, извести премиерот.

реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Хроника

Две лица пронајдени мртви во семејниот дом во Скопје

Read more

Во близина на мостот „Гемиџии“ во Велес извлечен човечки труп од Вардар

Read more

Две години и 5 месеци затвор за уште една обвинета во случајот „Двојник“

Read more

„Двојник“: Затворска казна за уште еден обвинет кој издавал лажни пасоши

Read more
 

Вести

Охридско Езеро и Студенчишко Блато номинирани како трето и најголемо Рамсар место во државата

Читај повеќе

Над 170 повредени во судири меѓу Палестинци и израелската полиција во Ерусалим

Читај повеќе

Бислимоски: Нема да дозволиме зголемување на цената на струјата

Читај повеќе

Пендаровски не бара ревизија на судскиот процес, туку граѓанско помирување, Мицкоски бара правда за осудените од 27 Април

Читај повеќе

Лукашенко: Белорусија разви своја вакцина против коронавирусот

Читај повеќе

Интересот за вакцинација се зголемува, вакцинирани 100.000 граѓани, се очекува и натаму добра динамика

Читај повеќе

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Читај повеќе

Сончево со променлива облачност и ветровито со пониски температури

Читај повеќе

Бочварски: Семејството на Верица Белчовска ќе добие стан во Струмица

Читај повеќе