Загина градежен работник на објект во изградба во Скопје

Скопје, 19 февруари 2019 (МИА) – Градежниот работник М.А.(33) од тетовското село Челопек, загина вчера на објект во изградба на улица „Лондонска“ во Скопје, што го гради тетовска фирма сопственост на Г.Х.(54) од село Мала Речица.

Како што соопшти МВР, вчера во 15 часот било пријавено во СВР Скопје, дека додека М.А. се обидувал да натовари железна арматура на кран, арматурата се откачила и од висина од околу два метра паднала врз него.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Скопје. 

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Како заштитната маска да биде уште побезбедна?

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Хроника

Дисциплинска за полицаецот кој удри граѓанин при вршење на редовна служба

Read more

Осумнаесетгодишна девојка нападната во Градски парк Скопје

Read more

Кривична за маж од ресенско за лажно пријавување бомби преку Facebook

Read more

Скопјанец обвинет за кражба на икони вредни 1.000 евра

Read more

Вести

Грците се плашат од увезени случаи на COVID-19 од кратки посети во С. Македонија

Читај повеќе

Заев: Mинималната пензија ќе изнесува 10.700 денари

Читај повеќе

Мицкоски: По победата по 15 јули треба да се засукаат ракавите

Читај повеќе

ДУИ бара Уставен суд да овозможи регистрирање на лица во изолација за гласање и деновите до 15 јули

Читај повеќе

Кои се правилата за влез и транзит низ земјава за државјани на Србија, Косово, Црна Гора и БиХ?

Читај повеќе

Дисциплинска за полицаецот кој удри граѓанин при вршење на редовна служба

Читај повеќе
  • play_arrow

Брнабиќ: Најлош ден за Србија, заразени 386, починати 18 лица

Читај повеќе

Осумнаесетгодишна девојка нападната во Градски парк Скопје

Читај повеќе

Кривична за маж од ресенско за лажно пријавување бомби преку Facebook

Читај повеќе