Хроника

Загина пешак во сообраќајка кај Куманово

7. декември 2018 - 19:00 | МИА

Пешак загина откако во него удрил автомобил „тојота јарис“ со скопски регистарски таблички, соопшти  МВР.

Сообраќајната несреќа се случила попладнево на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка на излез од Куманово.

Полицијата врши увид, а од 17 часот овој патен правец е затворен за сообраќај.

Коментирај