Загинаа млад фудбалер на Ајакс и брат му

Трагични вести доаѓаат од Холандија. Во сообраќајна несреќа загинаа 16-годишниот фудбалер на Ајакс, Ноа Гесер, и неговиот 18-годишен брат.

Се судриле со такси комбе и починале на лице место. Возачот на комбето е во болница и добро се опоравува.

Веста беше потврдена од Ајакс утрово.

„Ајакс ја прими страшната вест дека Ноа Гесер почина. Младиот 16-годишен играч загина во сообраќајна несреќа со брат му во петокот вечерта. Ноа Гесер е роден на 27 февруари 2005 година. Од тогаш играше за Ајакс 2018. Младиот напаѓач тогаш дојде од Алфенс Бојс и претходно играше за Алмере Сити и ВВИЈ. Тој оваа сезона требаше да биде дел од тимот на Ајакс до 17 години“, пишува холандскиот клуб во соопштението.

URL
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Фудбал

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Read more

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Read more

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Read more

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Read more
 

Спорт

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Читај повеќе

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Читај повеќе

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Читај повеќе

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Читај повеќе

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе