Закани по живот поради одложувањето на Cyberpunk 2077

Премиерата на видеоиграта Cyberpunk 2077 е одложена, а реакциите на фановите, очекувано, беа негативни. Но, некои фанови претераа во изразувањето на нивното незадоволство.

Анджеј Завацки, главниот дизајнер од студиото Projekt Red, испрати порака до своите следбеници на Twitter, во која ги замоли сите што се разочарани да ги „смират страстите“, бидејќи некои однесувања, како што се закани по живот, ја преминуваат границата на пристојна комуникација.

„Разбирам дека сте лути, разочарани и сакате да го искажете своето мислење. Сепак, смртните закани кон програмерите се апсолутно неприфатливи. Ние сме човечки суштества, исто како вас“, напиша Завацки.

URL

Фановите се лути затоа што неколку пати добија уверување од студиото дека нема да има одложувања и дека на сè е сведено при крај. Да потсетиме, премиерата на долгоочекуваната видео игра Cyberpunk 2077 е одложена за 21 ден, па новиот датум е 10 декември.

URL
Тагови
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Гејминг

Гејмерска сензација: Заработува повеќе од 6 милиони долари дневно

Read more

Најдобрите видеоигри за декември, втор дел

Read more

Најдобрите видеоигри за декември, прв дел

Read more

Мила, добредојде во Monster Hunter World: Iceborne

Read more

Гик

  • play_arrow

Претставен најголемиот дрон во светот: Може да исфрла ракети

Читај повеќе

Технологијата сè подобро препознава лица, дури и под маска

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога се сруши огромниот телескоп во Аресибо

Читај повеќе

Гејмерска сензација: Заработува повеќе од 6 милиони долари дневно

Читај повеќе

Facebook ќе блокира дезинформации во врска со вакцината против COVID-19

Читај повеќе

НАСА: Објектот што кружи околу Земјата не е астероид, туку ракета

Читај повеќе

Примероци од Месечината собрани со кинеска сонда ќе се вратат на Земјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите видеоигри за декември, втор дел

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа отворање на саркофаг запечатен со „проклетство“?

Читај повеќе