Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Потпретседателот на Интер откри дека гласините за можниот трансфер на Меси во Интер биле апсолутно невистинити бидејќи италијанскиот шампион воопшто не бил во игра за неговиот потпис.

Летово имаше разни шпекулации за тоа каде Лионел Меси ќе ја продолжи кариерата откако стана јасно дека во Барселона нема да остане. Покрај парајлиите Манчестер Сити и ПСЖ, малку посрамежливо се споменуваше и Интер.

Но, клупската легенда и сегашен потпретседател, Хавиер Занети, вели дека ништо од тоа не било вистина.

„Не, никогаш. Вистината е дека ние никогаш не бевме блиску до неговиот потпис“, призна Аргентинецот говорејќи за ESPN.

„По пандемијата клубот беше во комплицирана ситуација од економска гледна точка. Освен тоа, никому на крај памет не му падна дека Лео може да ја напушти Барселона, тоа беше изненадување за сите“, додаде.

Тоа и има логика бидејќи Интер летово продаде двајца од своите најдоби играчи, Ромелу Лукаку и Ашраф Хакими, за да ја покрие финансиската загуба.

Занети откри и дека се видел со Меси.

„Среќен сум за него. Го сретнав неодамна во Парис и го прегрнав. Тој го сакаше ова повеќе од било кој друг и го заслужи“.

реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Фудбал

Новиот Роналдо: Пола Европа го сака 15-годишниот Ендрик

Read more

Перез и Лапорта постигнаа „договор за ненапаѓање“

Read more

The Mirror: Гвардиола ќе биде селектор на Холандија

Read more

Решена мистеријата за чудната дамка на вратот на Холанд - правел хиџама

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Новиот Роналдо: Пола Европа го сака 15-годишниот Ендрик

Читај повеќе

Перез и Лапорта постигнаа „договор за ненапаѓање“

Читај повеќе
  • play_arrow

Поранешна стриптизерка ја постигна првата победа во УФЦ

Читај повеќе

The Mirror: Гвардиола ќе биде селектор на Холандија

Читај повеќе
  • play_arrow

УФЦ пресметка на „тешкашите“: Нгану ја одбрани шампионската титула

Читај повеќе

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Читај повеќе

Решена мистеријата за чудната дамка на вратот на Холанд - правел хиџама

Читај повеќе

Надал по 15-ти пат влегува во втората недела на Австралија Опен

Читај повеќе

Жиру: Бев во право кога го одбив Јуве за Челси

Читај повеќе