Запознајте ги новите суперхероини на „Thunder Force“

Објавен е трејлер за новиот филм „Thunder Force“, во режија на Бен Фалконе, а главните улоги ги толкуваат Мелиса Мекарти и Октавија Спенсер.

„Thunder Force“ е комедија за најдобри пријатели кои стануваат суперхероини.

Трејлерот открива како Лидија (Мелиса Мекарти) повторно се наоѓа со нејзината најдобра пријателка од детството Емили (Октавија Спенсер).

Емили во меѓувреме станала успешен научник и создала технологија која на обичните луѓе им дава супермоќи.

Лидија случајно ја зема формулата што дава супермоќи, ненамерно создавајќи го првиот „суперхеројски тим“. Кога ќе се појави нов негативец познат како „Кралот“, пријателките се здружуваат за да го спасат градот.

Филмот ќе биде достапен на Netflix од 9 април.

Remote video URL
Тагови
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Филм & ТВ

Објавен трејлерот за новата драма на Netflix - „Ferry“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Godzilla vs. Kong“ руши рекорди на светскиот бокс-офис

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавен трејлерот за новата драма на Netflix - „Ferry“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Godzilla vs. Kong“ руши рекорди на светскиот бокс-офис

Читај повеќе

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за „12 Mighty Orphans“

Читај повеќе
  • play_arrow

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Читај повеќе

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Чао корона од Мик Џегер

Читај повеќе