Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Фудбалерот Кристијано Роналдо важи за еден од најпопуларните спортисти во светот, луѓето го препознаваат каде и да се појави и токму затоа му е потребно врвно обезбедување.

На чело на обезбедувањето е искусниот телохранител Гонсало Салгадо кој со години се грижи за безбедноста на Роналдо. Тој внимава на него, ги организира патеките на движење, а исто така се грижи и за безбедноста на Хеорхина.

Португалецот Салгадо е поранешен ММА борач кој има над 140 кг. На Instagram постојано објавува видеа и фотографии во кои вежба, со цел да биде физички подготвен во секој момент.

Салгадо се грижи за безбедноста на Роналдо пред и по фудбалските натпревари, а особено е неопходен на јавни настани на кои фудбалерот мора да присуствува или евентуално кога оди на шопинг.

реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Живот

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Намирници кои ќе ви дадат повеќе енергија од кафето

Read more

Oбединети балкански дизајнери на шоурум со триесет европски брендови

Read more

Вооружен напаѓач ги украде кучињата на Лејди Гага

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Идеја за појадок: Печена овесна каша

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботот Digidog им го чува грбот на полицајците во Њујорк

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Читај повеќе

Намирници кои ќе ви дадат повеќе енергија од кафето

Читај повеќе
  • play_arrow

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Читај повеќе

Четири причини зошто страдате од надуеност навечер

Читај повеќе

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Читај повеќе