Запознајте го Lamborghini Vision GT

Најневеројатниот автомобил во светот, вака е наречено неодамнешното ново видео на Supercar Blondie, која на тајна локација во Италија го претстави Lamborghini Vision GT.

Станува збор за електричен модел специјално дизајниран за популарната видеоигра Gran Turismo Sport (PS4), а овој уникатен примерок е изработен за потребите на промоцијата.

Автомобилот е официјално претставен минатата година во Монако. Под хаубата има 6.5-литарски V-12 мотор со благ хибриден систем, со 808 коњски сили. Максималната брзина е 350 км/ч, а до 100-ка забрзува за помалку од 2,8 секунди.

Нема врати, кабината се вовлекува наназад и му овозможува на возачот да се смести во кокпитот, слично како во борбените авиони.

 

реклама

Авто новости

Nissan го претстави електричниот зимски кампер е-NV200

Read more

Познато кога ќе пристигне Audi e-tron GT

Read more

Секогаш чекор пред сите - Кинезите направија батерија за е-автомобил што се полни за пет минути

Read more

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа денес пазарот во Вухан од каде почна короната?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата игра „Resident Evil Village“

Read more
play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

Read more
play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more