Запознајте го Lamborghini Vision GT

Најневеројатниот автомобил во светот, вака е наречено неодамнешното ново видео на Supercar Blondie, која на тајна локација во Италија го претстави Lamborghini Vision GT.

Станува збор за електричен модел специјално дизајниран за популарната видеоигра Gran Turismo Sport (PS4), а овој уникатен примерок е изработен за потребите на промоцијата.

Автомобилот е официјално претставен минатата година во Монако. Под хаубата има 6.5-литарски V-12 мотор со благ хибриден систем, со 808 коњски сили. Максималната брзина е 350 км/ч, а до 100-ка забрзува за помалку од 2,8 секунди.

Нема врати, кабината се вовлекува наназад и му овозможува на возачот да се смести во кокпитот, слично како во борбените авиони.

 

реклама

Авто новости

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Mercedes C-Class на струја ќе стигне по 2024 година

Read more

Играчите на Реал ги добија новите Audi „ѕверки“: Кој го избра најскапиот модел?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како Евертон потроши 500 милиони фунти и стана полош од претходно?

Read more
play_arrow

Компилација од најдобрите фејлови за изминатата недела

Read more
play_arrow

Кои би биле добитници на Златна топка во следните седум години?

Read more
play_arrow

Најсмешната свадбена фејл компилација за 2021

Read more
play_arrow

Вежби за долг скок

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Tenet“

Read more
play_arrow

Гледајте го „The Trial of the Chicago 7“ бесплатно на YouTube

Read more
play_arrow

Како да го наместите вашиот Facebook Feed да се појавува хронолошки?

Read more
play_arrow

Прв трејлер за долго очекуваниот „Mortal Kombat“

Read more
play_arrow

Седум играчи кои направија разлика веднаш по трансферот

Read more
play_arrow

Како да снимате телефонски разговор на iPhone?

Read more
play_arrow

Вежбате исто, а престанавте да слабеете? Ова е решението

Read more