Запознајте го Орео, кучето кое помага на болни деца

Ова преслатко кученце е посебно поради многу работи. Се вика Чиф, но го викаат и Орео Клауд.

Има Instagram профил на кој го следат повеќе од 76.000 луѓе. Орео е куче кое помага на болни деца, а сè за неговата мисија може да погледнете на неговиот профил на Instagram кој го имаат отворено неговите сопственици.

Чиф е најдобриот пријател на 8-годишната Аурора која боледува од рак, а се дружат преку Zoom.

 

За да може да им помага на децата, Орео започнал да тренира уште додека бил мал. Тој се однесува заштитнички и кон неговите сопственици и секоја ноќ спие пред влезната врата за да го чува домот.

 

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Чек дис аут

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Read more

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Read more

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Read more

Чернобил ги збуни научниците: Радијацијата расте, никој не знае зошто

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе