Стил

Запознајте ја Анастасија Јанкова, најсилната Русинка во светот

16. март 2017 - 15:18 | Kајгана/Макфакс

Шампионка во тајландски бокс, спортистка и манекенка е накратко тоа што Анастасија Јанкова ја прави една од најубавите и најсилни жени во Русија.

Нејзината спортска кариера навистина е импозантна, а досега неколку пати го има освоено шампионатот на Московската област и Купот на Русија, а исто така има учествувано на светското првенство во спорт, кој е се освен женски – тајландски бокс. 

Коментирај