Запознајте ја новата Мис на САД

Б.С.Б.
/ 01.12.2021 / 10:35

Ел Смит е новата Мис САД, има 23 години и работи како новинарка. Изборот за Мис САД се одржа во Оклахома.

Додека одговараше на прашањата во текот на изборот, таа откри дека најважна темелна вредност е искреноста. Исто така, зборуваше и за одржливост и поттик на компаниите да бидат еколошки посвесни.

„Мораме на тоа да гледаме на макро и микро ниво. Значи. На макро ниво, компаниите мора да преминат на зелена енергија и мислам дека тоа е нешто за што сите ќе се сложите. На микро ниво сите знаеме како да го редуцираме отпадот, повторно да го употребиме и рециклираме. Тоа се работи кои можеме да ги имплементираме во секојдневниот живот“, изјави Ел Смит.

Таа е дипломиран новинар и работи во подружница на ABC во Кентаки. На 12 декември оваа убавица ќе се натпреварува на изборот Мис Универзум во Израел.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Miss USA (@missusa)

Тагови
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more

Стил

Парфемот ќе ви трае подолго ако не ја правите оваа грешка

Read more

Ријана со секси снимки ја промовира новата колекција

Read more

Никој веќе не ги носи: 3 бои што нема да бидат модерни во 2022

Read more

По 50-тата многу жени ја кратат косата: Дали долга коса е за постари дами?

Read more
 

Магазин

Прекраснa и непредвидливa: Откријте сѐ за жената Водолија

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Во Сахара падна снег и ги забели песочните дини

Читај повеќе

Трикови за чистење различни типови кади без абразивни хемикалии

Читај повеќе
  • play_arrow

Автомобил удри во американска новинарка среде јавување во живо

Читај повеќе

Болки по породувањето: Што ги предизвикува и како да ги ублажите?

Читај повеќе

Зошто остануваме во токсични врски: Ракот е лојален, Јарецот не губи надеж

Читај повеќе

Тестирајте се: Дали сте навистина фит?

Читај повеќе

5 начини како да ја расположите жената за секс 

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Скопски моден фестивал: Премиера на првата сезона во март

Читај повеќе