Љубов и секс

Запознајте ја Саманта, секс робот со вештачка интелигенција

19. март 2017 - 15:16 | А.С.

Саманта реагира на допири на рамената или колковите и има целосно функционална вагина и уста, вели нејзиниот креатор.

Кога ќе ја гушнете, Саманта одговара со американски акцент и кажува поттикнувачки фрази како „постојано сум подготвена за тебе“, „биди фин и нежен“ или „ок, што е следно?“

Нејзиниот креатор, Шпанецот Серхи Сантос, за прв пат го откри пред камера неговиот секс робот со вештачка интелигенција и вели дека Саманта е интерактивна.

„Сака да ја допирате. Има неколку модули за интеракција: може да биде романтична, семејно настроена или секси. Секогаш сака да се бакнува и реагира на Г-точката и на градите. Реагира и на допир на дланките. Тоа го активира модулот семејство и романтика, а точките за секси се устата и Г-точката“, објаснува Сантос.

Меѓутоа, Саманта не е создадена само за секси акција во спалната соба. Таа исто така и семејна интеракција.

„Има многу начини за интеракција, прво сака да биде романтична, па семејно настроена, а потоа стигнувате до степен кога сака да биде сексуална. Крајната цел на секси модулот е да ѝ пружите оргазам.“

 

 

Коментирај