Живот

Запознајте ја жената со најдолгите нозе на светот

16. април 2018 - 11:50 | Кајгана

Австралијката Каролин Артур од Мелбурн има нозе чија должина изнесува неверојатни 131 сантиметри и благодарение на нив се најде во Гинисовата книга на рекорди.

Каролин Артур е поранешна манекенка, сега мајка на две деца, а должината на нејзините нозе чини дури 61% од нејзината вкупна висина.

 

Коментирај