Запрено судењето меѓу Амбер и Џони, судијката ја предупреди поротата

Судењето за клевета меѓу Амбер Херд и Џони Деп привлече светско внимание, а сега ненадејно запре.

Одбележано со тешки обвинувања од двете страни, судењето се одвива во Вирџинија. Почна на 11 април, а скоро сите денови беа драматични, почнувајќи од сведочењето на психолог кој кај Херд дијагностицира две нарушувања на личноста, па до сведочењето за наводно злоставување и снимките на кои многумина тврдат дека Амбер шмркала кокаин во судницата.

Судењето се пренесуваше во живо на Court TV и Law & Crime Network, а бројни снимки се објавени и на социјалните мрежи.

Оваа недела судењето е запрено, причина за тоа е што судијката Пени Азкарат, која претседава со случајот, има претходно договорени обврски на една конференција.

Судењето ќе продолжи на 16 мај, по што Херд ќе продолжи со сведочењето и ќе се соочи со вкрстено испрашување од тимот на Деп.

Во меѓувреме, судијката ги предупреди членовите на поротата да не гледаат, да не читаат и да не слушаат работи во врска со судењето.

„Сè што ќе дознаете за овој случај е ограничено на тоа што ќе го дознаете во четири ѕида овде, во судницата, додека постапката е во тек“, изјави таа.

Завршните зборови се закажани за 27 мај, не е познато кога ќе биде изречена пресудата.

реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Филм & ТВ

Почна 75. Кански филмски фестивал

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Read more
 

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Почна 75. Кански филмски фестивал

Читај повеќе

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Читај повеќе
  • play_arrow

По пет години издаде нов албум и ги сруши Spotify и Apple Music

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

За што всушност говори победничката евровизиска песна?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Doctor Strange 2“ втор викенд на врвот на бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Украина победи на Евровизија: Нашата песна не победи само поради политиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Hustle на Леброн со Адам Сендлер

Читај повеќе