Запуштен стан од 24 квадрати претворен во мал рај

Австралискиот архитект Бред Шварц купи запуштена гарсониера во Сиднеј и од неа направил вистински мал рај.

Неговото генијално решение за уредување на простор ги воодушеви сите.

Во простор од само 24 метри квадратни успеа да смести 4 простории, а бањата благодарение на големото огледало изгледа многу попространa отколку што е.

реклама

Архитектура

Како да направите мал стан да изгледа визуелно простран?

Read more

Капела во Англија претворена во дом вреден над милион фунти

Read more

Адел го купи имотот на Сталоне по „намалена“ цена од 58 милиони долари

Read more

Поглед во стогодишната вила на Џулија Робертс, вредна 8 милиони долари

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да го скратите времето за чистење?

Read more
play_arrow

Зошто сонуваме?

Read more
play_arrow

Ослободете се од стресот за 20 минути со помош на овие јога вежби

Read more
play_arrow

15 минути пилатес вежби за секој ден

Read more
play_arrow

Зимска фејл компилација

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10 астрономски настани во 2022 кои не треба да се пропуштат

Read more
play_arrow

Дали можеме да го решиме проблемот со пластичниот отпад?

Read more
play_arrow
33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

Read more
play_arrow

Како да го спасите омилениот џемпер што се собрал при перење?

Read more
play_arrow

Вистинската причина зошто не ги истражуваме океаните

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за The Matrix Resurrections

Read more