Застрашувачка снимка од внатрешноста на запалениот руски авион

На интернет е објавена застрашувачка снимка направена од патници на рускиот авион што се запали на аеродромот во Москва.

Властите на рускиот регион Мурманск прогласија три дена жалост поради авионската несреќа што се случи на московскиот аеродром Шереметјево, при што загина 41 лице. Во авионот имаше 78 патници, од кои 41 загинаа, 37 преживеаја. Меѓу преживеаните се четворица од екипажот. Шест патници се згрижени во болница.

Рускиот истражувачки комитет спроведе истрага на аеродромот за да ги утврди причините за несреќата.

реклама

Свет

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Организаторите на Нобелова награда се откажаа од традиционалната церемонија во Стокхолм

Read more

Трамп: Кина мора да одговара пред светот поради COVID-19

Read more

Втората руска вакцина против COVID-19 ќе биде регистрирана до 15 октомври

Read more

Нови видеа

play_arrow

Можат ли животните да предвидат земјотрес?

Read more
play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Read more
play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Read more
play_arrow

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Read more
play_arrow

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Read more
play_arrow

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Read more
play_arrow

Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Read more
play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Read more
play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Најсмешните ТВ гафови

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Read more
play_arrow

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Read more