Заврши авантурата на Патрик Виера во Ница

Поранешната легенда на Арсенал доби отказ од францускиот клуб откако синоќа доживеа елиминација од Лига Европа.

Патрик Виера не седи повеќе на тренерското столче во Ница. Му пресуди синоќешната елиминација од Лига Европа откако Баер Леверкузен го победи неговиот клуб со 3:2 и тоа на „Алианц Ривиера“. Ница во група со уште прашка Славија и Хапоел Бе'ер Шева во пет натпревари оствари една победа и 4 порази со што на коло до крајот е елиминирана.

На Ница и во Лиг 1 не ѝ оди добро сезонава. Врза два пораза по ред, од Дижон и Монако, а во 11 натпревари оствари 5 победи, 2 нерешени и 4 порази, доволно за 11-тото место.

Поранешниот играч од средниот ред на тренерското столче во тимот од Прованса седна во јуни 2018 откако дотогаш го водеше Њујорк Сити. Во првата сезона заврши на 7. место, а лани на 5-тото, што донесе и пласман во Лига Европа.

Виера долги години играше за Арсенал, каде и се прослави, а потоа настапуваше за Јувентус, Интер и Манчестер Сити, додека претходно за Милан, Кан и Тур.

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Фудбал

Барселона ги одложи изборите за претседател

Read more

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Read more

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Read more

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе