Заврши „Game of Thrones“: Фановите разочарани, бараат одново да се сними последната сезона

Синоќа беше емитувана последната епизода од мегапопуларната ТВ-серија „Game of Thrones“, но голем број од фановите се разочарани од тоа како се разви и заврши дејството.

По емитувањето на последната епизода од осмата сезона, голем број фанови реагираа дека авторите „ја уништиле серијата со последната сезона“, а има и такви кои реагираат дека ова е „најлошото финале во историјата на телевизијата“.

Токму поради тоа, некои фанови отворија петиција за да се пресними последната сезона на „Game of Thrones“, а досега, според Guardian, ја потпишале над 700.000 фанови со барање новата содржина да ја напишат „компетентни автори“.

„Дејвид Бениоф и Ди Би Вајс се покажаа како бедно некомпетентни, иако имаа извори на кои можеа да се потпрат (книгите). Оваа серија заслужува финална сезона што има смисла“, стои во петицијата.

„Ја уништија најдобрата ТВ-серија што некогаш се прикажувала“, „Ја гледавме серијата осум години и ова го добиваме за крај? Дали сте сериозни?“, „Не сакам овие двајца да се доближат до Star Wars“, се само дел од коментарите на незадоволните фанови, од кои последниот алудира на веста дека истите автори се ангажирани да работат на следниот филм од франшизата „Star Wars“.

*Внимание! Следат спојлери за финалето на Game of Thrones

реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Следи нов Чернобил ако Азербејџан ги оствари заканите против Ерменија

Read more

Три хороскопски знаци во кои се раѓаат најголемите женкари

Read more

Словенија забрани работење на продавниците во недела и за празници – Кога кај нас вака?

Read more

Филм & ТВ

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Read more

[КАЈГАНА рецензија] „Стела“ е филм за детето во секој од нас

Read more

Започна снимањето на третиот дел на „Avatar“

Read more

Топ 20 најдобри комедии на сите времиња

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Читај повеќе

[КАЈГАНА рецензија] „Стела“ е филм за детето во секој од нас

Читај повеќе
  • filter

Започна снимањето на третиот дел на „Avatar“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 најдобри комедии на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Парсонс уште во март фатил COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dream Home Makeover“ - ново шоу за реновирање на Netflix

Читај повеќе

„Хакер“ со Steffonator во „Синеплекс“ од 1 октомври

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе