Заврши ли сезоната за Новак Ѓоковиќ?

Првиот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ ќе игра до крајот на сезоната.

Повеќе од месец дена се шпекулира дека српскиот тенисер би можел да ја заврши сезоната после УС Опен, но тоа го демантираа од неговиот ПР тим.

„Новак Ѓоковиќ не ја заврши сезоната. Ќе има уште турнири до крајот на годината. Сè уште ќе видиме кои ќе бидат тие“, соопштија од тимот.

За тоа пишуваат и бројни медиуми, а последниот во низата беше и италијанскиот Tuttosport кој извести дека Новак ќе го пропушти завршниот Мастерс во Торино, а шпекулираа дека може да ја пропушти и сезоната.

Ѓоковиќ е пријавен за Мастерсот во Париз(1-7 ноември), но останува да видиме на кој турнир ќе игра.

Во игра се Торино(14-21 ноември) или Дејвис купот(25 ноември-5 декември).

реклама

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Бил Клинтон хоспитализиран, сместен е на интензивна нега

Read more

Ќе блесне како нова: Трик како да исчистите када за само неколку минути

Read more

Дали знаете зошто во супермаркетите нема прозорци?

Read more

Тенис

Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Read more

Заврши ли сезоната за Новак Ѓоковиќ?

Read more

Медведев пропушти историска шанса да го симне Ѓоковиќ од врвот

Read more

Шокантна исповед: Десетмина редовно местат натпревари

Read more
 

Спорт

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Читај повеќе
  • play_arrow

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Читај повеќе

Марио Манџукиќ ќе учи за тренер

Читај повеќе

Промаши пенал, па си даде автогол: Станковски му пресуди на својот Работнички

Читај повеќе

Иницијаторите на фудбалската Супер лига најавуваат нов концепт

Читај повеќе
  • play_arrow

Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси за бразилскиот судија: Секогаш ни прави вака, како да е намерно

Читај повеќе

Мекгрегор објави навреди кон Хабиб, па го избриша твитот

Читај повеќе

Приведен сопругот на убиената атлетичарка Тироп

Читај повеќе