УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2022/2023

Заврши жрепката за ЛШ: Следи судир на титаните

Во Нион денеска беа извлечени четвртфиналните и полуфиналните двојки во Лигата на шампионите.

Жрепката веќе ги спои двата главни фаворити Манчестер Сити и Баерн и гигантите Реал Мадрид и Челси во четврт-финалето.

Тие две двојки беа споени и во полуфиналето, што значи дека еден од преостанатите четири клуба, Интер, Бенфика, Милан и Наполи, ќе заврши во полуфиналето.

Во италијанското дерби ќе играат Милан и Наполи, а во последна двојка што ќе игра во четвртфинале се Интер и Бенфика.

Победниците од тие натпревари ќе играат во полуфиналето.

Првите натпревари од четвртфиналето ќе се играат на 11 и 12 април, а реваншите ќе се играат една недела подоцна. Точниот распоред за четвртфиналето ќе биде објавен подоцна денеска.

Финалето е на 10 јуни во Истанбул.

Четвртфинални двојки:

Манчестер Сити - Баерн

Реал Мадрид - Челси

Интер - Бенфика

Милан - Наполи

Полуфинални двојки:

Милан/Наполи - Интер/Бенфика

Реал/Челзи - Манчестер Сити/Баерн

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шефот на Вагнер му пиша на Шојгу: Ве предупредувам дека Украина подготвува жесток напад

Read more

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Read more

Фудбал

Норвешка без Холанд против Шпанија

Read more

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Read more

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Read more

Де Роси ја измамил сопругата роденденот да го слави во паб гледајќи дерби

Read more
 

Спорт

Норвешка без Холанд против Шпанија

Читај повеќе

Верстапен: Не сум среќен, требаше да победам

Читај повеќе

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Читај повеќе

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Читај повеќе

Де Роси ја измамил сопругата роденденот да го слави во паб гледајќи дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси не може ни да вечера на раат во Аргентина

Читај повеќе

Претставен новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација

Читај повеќе

Дешан го избра новиот капитен на Франција

Читај повеќе

Мартина Навратилова го победи ракот на грлото и дојката

Читај повеќе