Здраво, вкусно и лесно: Салата со пилешко и портокал

Ако обожавате салата, ви ја препорачуваме оваа салата со пилешко, портокал и марула.

Состојки:

Пилешко филе

Марула

Два портокали

Сенф

Маслиново масло

Сол, бибер

Начин на подготовка:

Пилешкото филе испржете го од сите страни за да добие златеста боја. Исчистете ја зелената салата, излупете го портокалот и исечете го на кришки. Промешајте лажица сенф со маслиново масло, зачинете со сол и бибер. Промешајте ја зелената салата со дресингoт, додајте пилешко исецкано на ленти и парчиња портокал.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Како заштитната маска да биде уште побезбедна?

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Рецепти

Предлог за ручек: Ќофте во бел сос

Read more

Десерт на денот: Орео торта од 5 состојки

Read more

Брзо и лесно: Летна салата со наут

Read more

Предлог за ручек: Пилешко со тиквички во крем сос

Read more

Магазин

  • play_arrow

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Никола Тесла

Читај повеќе
  • play_arrow

Како заштитната маска да биде уште побезбедна?

Читај повеќе
  • play_arrow

Германски виролог: Ќе има и трет бран, мора да научиме да живееме со вирусот

Читај повеќе

Руската вакцина во последна фаза: Волонтерите се чувствуваат добро

Читај повеќе

Љубовен хороскоп: Кој знак најмногу изневерува и зошто?

Читај повеќе

Гратче во САД со уникатна идеја за борба против корона-кризата

Читај повеќе

Дали е можно двапати да се заразите со коронавирусот?

Читај повеќе

Што сѐ ги нервира вашите колеги кај вас?

Читај повеќе