Жените ги возбудуваат ситниците кои мажите секојдневно ги прават

Не залудно се вели дека среќата е во малите нешта. 

Има многу ситници со кои мажите можат да ја возбудат својата партнерка, од скокотливи текстуални пораки до бакнување во врат. Жените ги возбудуваат ситниците за кои никогаш не би помислиле дека можат да го направат тоа.

Жените, на веб сајтот Reddit ги открија секојдневните работи кои мажите ги прават, а тоа ги возбудува.

„Мене ме возбудува кога мојот маж работи во градината. Обожавам да го гледам како го прави тоа“.

За да бидете внимателен и нежен за да ја усреќите вашата партнерка не ви е потребен многу труд, затоа што жените знаат да ги ценат  ситниците кои ги правите за нив.

„Не постои ништо посекси од маж кој ја коси тревата или го поправа автомобилот. Кога го гледам своето момче како поправува нешто, секогаш размислувам за тоа што уште може да направи со тие прсти“, е еден од коментарите. 

Жените ги возбудува начинот на кој нивниот партнер ги засукува ракавите, а некои жени едноставно уживаат гледајќи го нивниот партнер додека вози.

Има многу „несексуални“ начини со кои може да ја возбудите вашата партнерка.  Во љубовта се вложува секојдневно.

реклама

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Read more

Дисциплинска за полицаецот кој удри граѓанин при вршење на редовна служба

Read more

Љубов и секс

Љубовен хороскоп: Кој знак најмногу изневерува и зошто?

Read more

Четири најчести грешки што ги правите за време на секс

Read more

Врска со најдобриот пријател: Паметна одлука или голема грешка?

Read more

Јасни сигнали кои покажуваат дека е готово со вашиот брак

Read more

Магазин

  • play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Читај повеќе

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Читај повеќе

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Читај повеќе
  • play_arrow

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Никола Тесла

Читај повеќе
  • play_arrow

Како заштитната маска да биде уште побезбедна?

Читај повеќе
  • play_arrow

Германски виролог: Ќе има и трет бран, мора да научиме да живееме со вирусот

Читај повеќе