Жените открија во кои секс пози најмногу уживаат

Постојат многу забавни пози кои паровите можат да ги пробаат, а понекогаш се случува да избегнуваат добри пози поради секакви совети за фантастични оргазми и Кама сутра пози од кои повеќето и не се така лесни.

Неколку жени за Health открија кои им се омилените секс пози. Еве за кои станува збор:

Мисионерска поза

Многумина ја сметаат за досадна поза, но луѓето кои така мислат изгледа дека прават нешто погрешно. Всушност, жените сметаат дека ова е една од ретките пози кои овозможуваат длабок оргазам благодарение на стимулација на клиторисот.

Жената горе

Мажите секогаш сакаат тие да ја имаат контролата и затоа главно сакаат да бидат над жената. Заменете ги позициите, за промена, нека жената ја преземете контрола над сексот. Оставете малку и таа да прави што сака, а потоа можете и да се смените.

Предигра

Нема ништо подобро од предигра која може да создаде фантастична атмосфера во која и двајцата партнери ќе се загреат. Така и оргазмот ќе биде поинтензивен.

Со колена покрај градите

„Секој маж со кого сум имала секс во еден момент во текот на чинот моите нозе ги има ставено преку неговите рамена, но јас повеќе преферирам моите колена да се најдат кон градите, меѓу нашите раце. Така се доведува карлицата до вистинската положба, а и се овозможува длабока пенетрација, што е добро и за двајцата“, вели за Health една од анонимните жени.

Лажица

„Искрено, јас сум мрзлива. А, со оваа поза треба да малку да ја поткренете ногата и да оставите партнерот да ја води играта. Рацете му се слободни и може да ми го допира клиторисот, што за мене е уште подобро. Всушност, во оваа поза можам најдобро да постигнам оргазам. Таа е мојот идеал“, вели друга соговорничка.

реклама

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

Корисни домаќински трикови со кондоми

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Read more

Љубов и секс

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

10 причини зошто е добро да бидете сингл од 20 до 30 години

Read more

7 митови за изневерувањето што треба да престанеме да ги шириме

Read more

Знаци дека траумите од минатото влијаат на вашите врски

Read more
 

Магазин

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Читај повеќе

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 12 ненаселени места во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Читај повеќе

Корисни домаќински трикови со кондоми

Читај повеќе
  • filter

Летно пиво: Историја на радлерот

Читај повеќе

Експерт од Харвард тврди дека сите оние што се незадоволни од својата работа прават една грешка

Читај повеќе
  • filter

Што да се јаде во процесот на слабеење? Најдобри намирници за појадок со висока содржина на протеини

Читај повеќе

Колач со бел и темен крем: Најкремастиот десерт што можете да го направите

Читај повеќе