Жените открија во кои секс пози најмногу уживаат

Постојат многу забавни пози кои паровите можат да ги пробаат, а понекогаш се случува да избегнуваат добри пози поради секакви совети за фантастични оргазми и Кама сутра пози од кои повеќето и не се така лесни.

Неколку жени за Health открија кои им се омилените секс пози. Еве за кои станува збор:

Мисионерска поза

Многумина ја сметаат за досадна поза, но луѓето кои така мислат изгледа дека прават нешто погрешно. Всушност, жените сметаат дека ова е една од ретките пози кои овозможуваат длабок оргазам благодарение на стимулација на клиторисот.

Жената горе

Мажите секогаш сакаат тие да ја имаат контролата и затоа главно сакаат да бидат над жената. Заменете ги позициите, за промена, нека жената ја преземете контрола над сексот. Оставете малку и таа да прави што сака, а потоа можете и да се смените.

Предигра

Нема ништо подобро од предигра која може да создаде фантастична атмосфера во која и двајцата партнери ќе се загреат. Така и оргазмот ќе биде поинтензивен.

Со колена покрај градите

„Секој маж со кого сум имала секс во еден момент во текот на чинот моите нозе ги има ставено преку неговите рамена, но јас повеќе преферирам моите колена да се најдат кон градите, меѓу нашите раце. Така се доведува карлицата до вистинската положба, а и се овозможува длабока пенетрација, што е добро и за двајцата“, вели за Health една од анонимните жени.

Лажица

„Искрено, јас сум мрзлива. А, со оваа поза треба да малку да ја поткренете ногата и да оставите партнерот да ја води играта. Рацете му се слободни и може да ми го допира клиторисот, што за мене е уште подобро. Всушност, во оваа поза можам најдобро да постигнам оргазам. Таа е мојот идеал“, вели друга соговорничка.

реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Љубов и секс

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Read more

Љубовен хороскоп за јуни: Биковите пред брак, Јарците се навраќаат на стара љубов

Read more

Секси игри: Што е фетиш и кој е твојот?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more
 

Магазин

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Читај повеќе

Докопан во сос од бело вино и сенф

Читај повеќе

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе