Жените родени во овие три знаци се најголеми заводнички

Ако некогаш сте запрашале зошто некои жени им се повеќе привлечни на мажите, одговорот на тоа прашање го дава астрологијата.

Постојат хороскопски знаци кои зрачат со сексапил и привлечност, а токму во нив се раѓаат жените кои најлесно ги освојуваат машките срца. Станува збор за жените родени во знакот на Лав, Скорпија и Стрелец.

1. Лав

Лавиците зрачат со самодоверба, а тоа им се допаѓа на повеќето мажи. Тие никогаш не се повлечени ниту срамежливи, поради што секогаш се во центарот на вниманието.

Склони се на флертување и неверство, тоа им е една од мааните кога се во прашање машко-женските односи.

2. Скорпија

Жените родени во овој знак се познати по тоа што ги привлекуваат мажите со сексуалната енергија со која зрачат. Обично знаат што сакаат и кого сакаат, па ако им се допадне некој маж брзо и лесно ќе го освојат и никој нема да ги запре во намерата.

3. Стрелец

Жените Стрелци имаат одлична смисла за хумор со која лесно ги шармираат мажите. Многу лесно склопуваат пријателства со мажи, а обично тие меѓусебни чувства брзо прераснуваат во нешто друго.

реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Љубов и секс

Како да препознаете кога е жената сексуално возбудена?

Read more

Пет знаци кои откриваат дека партнерот повеќе не ве сака

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Зошто размислуваме за бившите?

Read more
 

Магазин

Кои се најбогатите земји на светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајки и деца, фејл компилација

Читај повеќе

Како да ја развиете читачката способност кај децата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Бувот писмоносец кој не сакаше да се оддели од писмото

Читај повеќе
  • play_arrow

Согорете 600 калории додека ги правите овие вежби дома

Читај повеќе

Истражување: Колку штити една доза, а колку две дози на Pfizer?

Читај повеќе

Како да препознаете кога е жената сексуално возбудена?

Читај повеќе

Колку милијарди долари доби Мелинда Гејтс по разводот?

Читај повеќе

Десерт на денот: Колач со бело чоколадо и кокос

Читај повеќе