Жените тешко им одолеваат на мажите родени во овие хороскопски знаци

Ако барате внимателен и духовит партнер, кој може да се пофали и со добар физички изглед, големи се шансите да го пронајдете во еден од овие хороскопски знаци.

Според астролозите, жените тешко може да им одолеат на мажите родени во овие три знаци.

Бик

Освен што се романтични, внимателни и чувствителни, мажите Бикови се совршен материјал за врска и за брак. Тие сакаат да ги разгалат своите партнерки со комплименти и подароци, но исто така лесно ги освојуваат жените. Делат комплименти на сите страни, особено ако некоја жена им се допадне. Тешко е да одолеете на нивниот шарм, но не се впуштајте во врска со нив ако не сте подготвени за сериозна врска, тие не се љубители на површни авантури.

Вага

Ако сакате џентлмен тогаш тоа е мажот Вага. Освен што Вагите делат искрени комплименти, тие се и многу внимателни кон партнерките. Сакаат да кокетираат и тоа ги полудува жените. Обично не се впуштаат во ништо повеќе од флерт, верни се во врска.

Скорпија

Важат за најдобри љубовници во хороскопот, но тоа не е нивна единствена карактеристика. Овие мажи се многу таинствени и тешко е да ги прочитате, а тоа е особено интересно за жените. Кога се во врска тие се искрени и посветени на партнерката.

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Љубов и секс

Пет ерогени зони за максимално уживање во сексот

Read more

Што навистина мислат мажите за женските гради?

Read more

Пет реченици што жените сакаат да ги слушнат за време на секс

Read more

Паразитски самци: Дури и младите во Јапонија се незаинтересирани за секс

Read more

Магазин

Најлесно се вљубуваме во овие 4 хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Читај повеќе

Најавена и автомобилска трка на Месечината

Читај повеќе
  • filter

Уапсена египетска инфлуенсерка поради фотосесија во Гиза

Читај повеќе

Неколку причини зошто да јадете ореви секој ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Кое куче е најпаметно?

Читај повеќе

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Читај повеќе

Италија даде упатства за домашно лекување на КОВИД пациенти

Читај повеќе

Рецепт на денот: Паста со четири вида сирење

Читај повеќе