Жените во овие хороскопски знаци им се најпривлечни на мажите

Нивното тајно оружје е харизмата, каде и да се појават привлекуваат внимание.

Според астрологијата, некои жени поседуваат фатална привлечност за мажите. Тие лесно ги освојуваат, без да вложат труд. Еве за кои хороскопски знаци станува збор:

1. Бик

Жените родени во овој знак се многу шармантни и ги полудуваат мажите. Иако се безгрижни и бараат мажи кои можат да им се прилагодат, листата на оние кои паѓаат на нивниот шарм е прилично долга. Но, една работа треба да ја имате на ум. Кога сте со неа не смеете ни случајно да погледнете, ниту да коментирате друга жена.

Најдобар пар е со Рак, Девица, Скорпија, Јарец и Риба. Свесни се за нивната женственост со која зрачат, поседуваат нежност и еротизам. Жената Бик вложува многу во нејзината убавина и може буквално да биде оптоварена со сопствениот изглед.

Важи за една од најпосветените и најодговорни сопруги во Зодијакот.

2. Скорпија

Ги привлекува мажите со нејзината убавина и грациозно однесување, но и со фактот дека се многу пребирливи. Нив тешко ќе ги импресионирате, а токму тоа е привлечно за мажите. Со неа ќе научите што е вистинска страст и посветеност.

Најдобро се сложува со Бик, Рак, Јарец и Риби. Жената Скорпија нема проблеми да привлече маж. Знае како да игра и како да заведе со еден поглед или гест. Секое нејзино движење е промислено и има цел. Жената Скорпија не се плаши од никого, мрази умилкување. Нејзиниот партнер мора да биде доминантен, сигурен во себе и мажествен, но никако насилен. Нејзиното мото е или сè или ништо. Таа е екстремно добар пријател, но опасен и непредвидлив непријател. Ги сака сексот и добрата храна, многу е одлучна, често саможива, итра и не простува неверство. Во домот е авторитативна, како мајка е напорна, а како жена е одличен пријател.

3. Близнаци

Жените Близнаци се друштвени и привлечни, а мажите се подготвени на сè за да ги освојат. Тие се забавни, друштвени и провокативни. Немаат многу интерес за долги љубовни врски.

Идеални партнери за нив се мажите во овие хороскопски знаци: Лав, Водолија, Овен, Вага, Стрелец и Девица. Жените Близнаци важат за најмладолики во целиот зодијак. Сакаат промени, подготвени се на сè за да го добијат посакуваното. Лесно се вљубуваат и тежнеат истовремено да имаат повеќе од еден љубовник. Романсата за неа е еден вид игра, често прави љубовни грешки, но се штитат себеси од разочарувања.

Многу мажи не можат да издржат долго со жена Близнаци. Склона е на флерт, па често му задава грижи на партнерот. Сепак, има силен инстинкт кој не ѝ дозволува да ги жртвува бракот и децата за некоја мала романса.

реклама

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Љубов и секс

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Read more

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Read more

Пет работи што мажот ги прави за време на секс, а кои покажуваат дека те сака

Read more

Магазин

Зошто некои луѓе минуваат со полесни симптоми, а други се борат за живот?

Читај повеќе

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Читај повеќе
  • play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Читај повеќе
  • filter

Највисокиот монтажен облакодер во светот се гради во Сингапур

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Читај повеќе

Психопатите и нарцисоидните луѓе почесто не ги почитуваат мерките за заштита од COVID-19

Читај повеќе