Женски агол: Научете да правите склекови

А.С.
/ 13.11.2020 / 15:48

Редовната физичка активност е важна за одржување на здраво тело и дух. Има толку многу активности од кои можете да бирате – пешачење, трчање, возење велосипед, планинарење, вежбање пилатес, аеробик, јога...

Сепак, се чини дека склековите некако се најзаобиколени од женската популација, а убаво обликуваните мускули на рацете се една од најчестите фитнес цели на жените.

Склековите исто така се добра за градите, стомакот, рамениците, нозете. Покрај тоа што ќе стопите повеќе калории, ќе ги зајакнете и мускулите.

Погледнете го видеото на д-р Ентони Балдузи од The Fit Mother Project - Fitness For Busy Moms за да научите како се прават склекови.

реклама

Фит

Колку треба да пешачите дневно за да почнете да слабеете?

Read more

Јасни знаци што ви ги дава телото дека итно треба да почнете со вежбање

Read more

Вежби кои го нормализираат крвниот притисок

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Нови видеа

play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more
play_arrow

Астероидот што ги сотре диносаурусите бил видлив една година пред да ја удри Земјата

Read more
play_arrow

Ги разбиваме најчестите митови за Бермудскиот триаголник

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Audi RS6 vs BMW M550i – кој е побрз?

Read more
play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Read more
play_arrow

Како да го забрзате метаболизмот по 40-тата година?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Read more
play_arrow

Дали се слабее со 20.000 чекори на ден?

Read more
play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако цел месец се туширате со ладна вода?

Read more
play_arrow

30 интересни факти за „Interstellar“

Read more