Женски трикови на кои мажите не можат да одолеат

Потребни се само седум секунди некому за да одлучи да ви се приближи. Да, можеби звучи чудно во денешно време но, науката тврди дека е така.

Најдобрата формула за успех во повеќето животни ситуации е да се остане природен. Иако, во некои ситуации, доколку сакате парнерот да ве забележи, не пречи да глумите и да се послужите со некој трик.

Можеби е спротивно на поговорката, но во овој случај облеката го прави човекот. Независно од тоа што е во тренд, еднобојната облека привлекува повеќе внимание. Сепак, избегнувајте комплетно црна облека, затоа што може да делува премногу сериозно. Игнорирајте го овој совет доколку носите краток, црн фустан. Никогаш не излегува од мода.

Суптилно поправање на облеката, на пример- исправање на наборите на сукњата, дава до знаење дека сакате да изгледате добро за нив. А тоа секако им годи на егото!

Голи раменици

Фустан без раменици или маица без ракави се непогрешлив избор за да привлечете внимание. Ако забележите дека ве набљудува, играјте си со рамениците и тој како хипнотизиран ќе тргне кон вас.

Самодовербата е секси, но немојте претерано да ги држите рацете на вашата половина. На тој начин изгледате сериозно.

Благо спуштената брада и погледот усмерен нагоре привлекуваат внимание. Кога станува збор за говорот на телото, важно е да не ги прекрстувате рацете додека седите, за да не помисли дека сакате да бидете на некое друго место.

реклама

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Голема експлозија и во Русија

Read more

Македонски државјанин тешко повреден во сообраќајка во Албанија

Read more

Љубов и секс

Колку калории се трошат за време на сексот?

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Read more

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Најскапата маска против COVID-19 е од злато и дијаманти

Читај повеќе

Колку калории се трошат за време на сексот?

Читај повеќе

Арнолд Шварценегер стана дедо

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајк Тајсон три рунди се бореше со ајкули и победи со „нокаут“

Читај повеќе

Зошто некои луѓе минуваат со полесни симптоми, а други се борат за живот?

Читај повеќе

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Читај повеќе
  • play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Читај повеќе
  • filter

Највисокиот монтажен облакодер во светот се гради во Сингапур

Читај повеќе