Жители на село во Белгија освоија 143 милиони евра на лотарија

Група од 165 жители на белгиското село Олмен освои 143 милиони евра на лотаријата EuroMillions.

Жители на селото Олмен во провинцијата Антверпен вложиле пари во купување билети, а тоа навистина им се исплати бидејќи секој од нив освои по 868.000 евра.

Портпаролката на Националната лотарија Јоке Вермоер изјави дека групните добивки не се невообичаени во Белгија, но сепак ова е најголемата групна добивка во историјата.

Идентитетот на победниците не е откриен, а добитната комбинација ја сочинуваат броевите 12, 20, 25, 26 и 27.

Инаку, најголемиот џекпот на лотаријата EuroMillions му се падна на анонимен Британец во јули годинава и изнесува 195 милиони фунти.

Лотаријата EuroMillions е достапна во 9 европски земји - Белгија, Франција, Велика Британија, Шпанија, Португалија, Ирска, Австрија, Швајцарија и Луксембург.

Тагови
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more

Чек дис аут

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more
Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Read more

Што ако планетите во Сончевиот Систем излезат од своите орбити?

Read more

Тиктокер ги одбра најлошите градови во Европа - Тетово на апарати

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Читај повеќе

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Читај повеќе

Еликсир на младоста: Која храна го поттикнува создавањето колаген?

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Читај повеќе

Важен симптом на рак на јајниците кој често се занемарува

Читај повеќе

Четири проблеми на кои жените најчесто се жалаат кај брачен терапевт

Читај повеќе
  • play_arrow

Неколку причини зошто треба да одгледувате растенија во вашиот дом

Читај повеќе

Каков совет би им дал гинеколог на паровите кои се мачат со неплодност?

Читај повеќе