Жива легенда: Кирк Даглас го прослави 103. роденден

Легендарниот холивудски актер Кирк Даглас вчера го прослави сто и третиот роденден, а покрај него беше неговата стогодишна сопруга Ен, со која е во брак од 1954 година.

Детали од забавата во семејниот дом на Instagram сподели неговиот внук Камерон Даглас, син на Мајкл Даглас.

„Среќен роденден, тато! Ти си жива легенда и целото твое семејство ти ја испраќа сета љубов од срце“, напиша во роденденската честитка Мајкл.

Славеникот за роденденот доби торта со мотиви од „Spartak“, филм кој Кирк го сними во 1960 година и со кој се прослави.

„Среќен роденден дедо, ти си подарок на овој свет, светлина која води и моја инспирација. Те сакам“, напиша Камерон покрај заедничката фотографија објавена на социјалните мрежи.

реклама

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Живот

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Read more

Отворена линија за пријавување електричен и електронски отпад: Дали знаете колку е штетен ЕЕ отпадот?

Read more

Идеална земја за секој хороскопски знак: Бикот во Бразил, Лавовите ќе уживаат во Шпанија

Read more

Почина жирафата Тобого во Скопската ЗОО

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпаметниот папагал

Читај повеќе

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би издржал човекот на секоја планета од Сончевиот Систем?

Читај повеќе

Отворена линија за пријавување електричен и електронски отпад: Дали знаете колку е штетен ЕЕ отпадот?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Напуштеното одморалиште на Хитлер стана нова туристичка атракција

Читај повеќе

Идеја за ручек: Рижото со тиквички и сланина

Читај повеќе

Идеална земја за секој хороскопски знак: Бикот во Бразил, Лавовите ќе уживаат во Шпанија

Читај повеќе