Жизел Бундшен има ново момче, го замени Том Брејди со друг спортист

Б.С.Б.
/ 15.11.2022 / 09:50

Познатата бразилска манекенка Жизел Бундшен е фотографирана со нејзиното ново момче, пренесе Page Six.

По разводот од Том Брејди, Бундшен стапи во врска со друг спортист. Фотографирана е во друштво на Жоаким Валенте.

Иако не е познато кога почнала романсата, факт е дека Бундшен,  Валенте и неговите браќа во 2021 година снимаа за магазинот Dust.

Манекенката во февруари го спомна семејството Валенте, велејќи дека се „одлични учители“. За самиот Жоаким не се познати многу детали. Научил џиу-џицу од татко му, а во 2007 година од Бразил дошол да живее во Америка, пренесе Marca.

Дипломирал криминологија, а сега живее во Мајами, каде е седиштето на спортската академија на браќата Валенте.

реклама

Стил

4 декември 1973, родена е Тајра Бенкс

Среќен роденден, Тајра Бенкс

Read more

Ема Радукану најдобро облечена тенисерка во светот

Read more

Зимска нега: Маска од 4 состојки за бујна и поздрава коса

Read more

Balenciaga се извини за контроверзната кампања што се граничи со детска порнографија

Read more
 

Магазин

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе

Прејадувањето е сериозно нарушување за кое многумина не се ни свесни

Читај повеќе

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Читај повеќе

За гурмани - француско средновековно јадење од грав со 3 вида месо

Читај повеќе

Сан Франциско ја повлече дозволата полицијата да користи „роботи убијци“

Читај повеќе

Што точно значат бројките на вентилот на радијаторот?

Читај повеќе