Жизел Бундшен пред 20 години и сега – разлика нема!

Жизел Бундшен на карневалот во Рио де Жанеиро се појави во речиси идентична модна комбинација која ја носеше на истиот настан пред 20 години.

Поранешниот ангел на Victoria's Secret оваа недела сподели дел од карневалската атмосфера со своите милиони следбеници на Instagram.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele)

Неколку дена пред спектакуларната парада објави видео како се подготвува за карневалот со кореографот Џастин Нето.

Манекенката претходно откри дека има посебен план за исхрана благодарение на кој изгледа беспрекорно.

Таа јаде месо само два пати месечно, консумира само овчо и козјо сирење, а за време на менструалниот циклус пие сок од цвекло.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele)

Во последните месеци славната Бразилка го привлече вниманието на медиумите поради разводот од рагбистот Том Брејди, со кој има три деца - синовите Џек (15), Бенџамин (13) и десетгодишната ќерка Вивијан.

„Мој приоритет отсекогаш биле и ќе бидат нашите деца, кои ги сакам со сето мое срце“, им рече Бундшен на своите следбеници на Instagram во октомври 2022 година.

Таа потоа додаде дека „одлуката за прекин на бракот никогаш не е лесна“, нарекувајќи го раскинувањето со ѕвездата на американскиот фудбал „најдобрата одлука“.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Стил

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Ратајковски се потстрижи, фановите разочарани: Фризура за баби

Read more

26 Моден викенд Скопје – зборуваме за одржливост среде брендови за брза мода

Read more

Најдобро облечени: Актерки кои ја вратија елеганцијата на Оскарите

Read more
 

Магазин

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Читај повеќе

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Читај повеќе

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Читај повеќе

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Читај повеќе