Жоао Феликс доби два жолти картони за 10 секунди

Фудбалерот на Атлетико Мадрид Жоао Феликс за само 10 секунди доби два жолти картони на дуелот против Атлетик Билбао.

Ѕвездата на Атлетико и репрезентацијата на Португалија доби жолт картон за лакт во 78. минута. Но, Феликс не се помири со таа одлука, па отиде чекор подалеку.

Откако доби жолт картон, Феликс му рече на судијата Хесус Манзан Гил во лице дека е луд, па веднаш доби втора јавна опомена, што резултираше со негово исклучување.

URL

Натпреварот заврши со резултат 0:0, па двете екипи останаа непоразени по пет дуели. Атлетико има три победи и две нерешени средби, додека Атлетик има два триумфа и три нерешени средби.

Инаку, ова е прв црвен картон за Жоао Феликс во неговата клупска кариера.

реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Фудбал

Мурињо: Требаше да победиме, најмалку нерешено

Read more

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Read more

Педри: Барселона ќе ги надмине овие тешки моменти

Read more

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Read more
 

Спорт

МЗТ Скопје поуспешен на гостувањето кај Еуро Никел

Читај повеќе

АТП листа: Федерер испадна од топ 10

Читај повеќе
  • play_arrow

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ Пекинг 2022

Читај повеќе

Одбивањето да се вакцинира ќе го чини Ирвинг 200 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Требаше да победиме, најмалку нерешено

Читај повеќе

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Читај повеќе

Дебитантско финале на Индијан Велс

Читај повеќе

Ф1: Објавен календарот за новата сезона со рекордни 23 трки

Читај повеќе

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Читај повеќе