УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Жрепката ги одреди групите во Лигата на шампиони

Денеска во Женева УЕФА ја направи жрепката за групната фаза од новата сезона во најквалитетното клупско натпреварување на планетава.

Покрај Групата Г која ги спои Роналдо со Јуве и Меси со Барса, интересно се очекува да биде и во Групата Б каде се Реал Мадрид, Шахтар, Интер и Борусија Менхенгладбах, потоа Групата Ф на Зенит, Борусија Дортмунд и Лацио, а многу голови се очекуваат во Д каде се Ливерпул, Ајакс и минатогодиншната сензација Аталанта.

Дебитанти сезонава се 4 клубови: дански Митјиланд, француски Рен, руски Краснодар и турски Башакшехир.

реклама

Фудбал

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Read more

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Read more

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Read more

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Read more

Спорт

Пелистер тесно поразен во првото коло на Европската лига

Читај повеќе

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Читај повеќе

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Читај повеќе

Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз

Читај повеќе

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Читај повеќе

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Читај повеќе
  • play_arrow

Рамос е најдобриот дефанзивец во историјата, според France Football

Читај повеќе
  • play_arrow

Модриќ не е загрижен за својата иднина во Мадрид

Читај повеќе