УЕФА ЛИГА ЕВРОПА 2020/21

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Дуел на два гиганта и воедно враќање на Ибра на „Олд Трафорд“, така одлучи попладневната жрепка за осминафиналето од Лига Европа.

Дефинитивно најинтересна пресметка ќе биде онаа помеѓу Манчестер Јунајтед и Милан, два клуба кои се меѓу потесните фаворити за пехарот.

Оле Гунар Солскјер и Стефано Пиоли ќе ги спротивстават своите состави кои сезонава се големи изненадувања во Премиер Лигата и во Серие А каде до неодамна и двата беа лидери. Впедно ќе биде и враќање на Златан Ибрахимовиќ на „Олд Трафорд“ каде настапуваше токму за Јунајтед во периодот 2016-2018.

За нас интересен ќе биде и дуелот на загрепски Динамо со Тотенхем на Жозе Мурињо бидејќи за хрватскиот претставник настапуваат македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски.

Двојки за осминафиналето:

Ајакс - Јанг Бојс
Динамо (К) - Виљареал
Рома - Шахтар
Олимпијакос - Арсенал
Динамо (З) - Тотенхем
Манчестер Јунајтед - Милан
Славија - Ренџерс
Гранада - Молде


Првите натпревари ќе се играат на 11 март, додека реваншите една недела подоцна.

Тагови
реклама

Каков секс сакаат жените?

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Read more

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Read more

Фудбал

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Read more

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Read more

Артета: Навивачите ја испратија најсилната порака која фудбалот ја видел

Read more
 

Спорт

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе

Артета: Навивачите ја испратија најсилната порака која фудбалот ја видел

Читај повеќе

Чеферин: Веројатноста Реал Мадрид да биде исфрлен од ЛШ е мала

Читај повеќе

Перес: Ако сметате дека Суперлигата е мртва, не сте во право

Читај повеќе

Пандев влезе во елитата - постигна 100 гола во Серија А

Читај повеќе