ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Зибери: Не сум позитивен на COVID-19, утре ќе гласам во 10 часот

Кандидатот за премиер од редовите ДУИ, Насер Зибери, е негативен на COVID-19. На својот Facebook профил тој денеска соопшти дека не е позитивен на COVID-19 и утре во 10:00 часот ќе го искористи своето право на глас. Воедно тој ги повика сите граѓани да гласаат и да не станат жртви на злонамерна пропаганда.

Фото: Naser Ziberi fb

– Ви благодарам многу за масовната грижа и поддршка, јас сум потполно здрав и добар, подготвен за новите предизвици. Ве молам да ги користите вашите телефони за разговори со семејството, пријателите, најблиските и соработниците, а не за ниска клевета, црна кампања и пропаганда на ден пред изборите затоа што тоа не ве вреднува, пишува Зибери, кој истовремено им посака здравје на сите и брзо закрепнување на сите заразени.

Во медиумите претходно денеска беше објавена информација дека Зибери бил позитивен на COVID-19.

реклама

Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Низ фотографии: Пеколни температури во Австралија

Read more

Македонија

Дел од повеќе скопски општини утре и задутре без струја

Read more

1.069 нови случаи на COVID-19, 29 починати и 1.242 оздравени

Read more

Усвоен протокол за ски-центрите: Редарска служба пред билетарите и ски-лифтовите

Read more

Владата предлага продолжување на рокот за кризна состојба до 30 јуни

Read more

Вести

Авганистанските воени хеликоптери гаѓале талибанци, усмртиле и раниле деца

Читај повеќе

Дел од повеќе скопски општини утре и задутре без струја

Читај повеќе

1.069 нови случаи на COVID-19, 29 починати и 1.242 оздравени

Читај повеќе

Усвоен протокол за ски-центрите: Редарска служба пред билетарите и ски-лифтовите

Читај повеќе

Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Читај повеќе

Владата предлага продолжување на рокот за кризна состојба до 30 јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ужас во Германија: Автомобил прегази група луѓе на пешачка зона

Читај повеќе

Непознат сторител ограбил починат пациент во ковид-центар

Читај повеќе

Попова: Русија има прототип на вакцина против ХИВ

Читај повеќе