Зидан и Погба се сретнаа во Дубаи, се крчка ли трансфер?

Откако цело лето пробуваше да го договори трансферот на Пол Погба во Реал Мадрид, Зинедин Зидан сега оствари средба со играчот на Манчестер Јунајтед и тоа во Дубаи.

Се работи за сосема случајна средба, не за договорена. Двајцата се погодија да бидат токму на тоа место во исто време. Зидан присуствуваше на семинар поврзан со вештачката интелигенција, додека Погба отиде да се опоравува од повредата на глуждот.

Весникот Daily Mirror на својата насловна страница објави вест за нивната средна, а на фотографијата до која дошле се гледа како двајцата уживаат во разговорот. И нормално, тоа веднаш покрена нов бран шпекулации за преминот во Мадрид.

Погба има договор со Јунајтед до летото 2021, па сега се наоѓа во таканаречената кризна фаза. По истекот на договорот може да си замине без отштета, а дотогаш неговата цена непрекинато ќе паѓа доколку не потпише нов договор. Токму тука Зидан сигурно ја гледа својата шанса.

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Read more

5 јули 1946 светот првпат се запознал со бикини

Read more

Фудбал

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more

Буфон го собори рекордот на Малдини во Серија А

Read more

Баерн по 20-ти пат шампион, двојна радост за Левандовски

Read more

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more

Спорт

Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Читај повеќе
  • play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Читај повеќе

Буфон го собори рекордот на Малдини во Серија А

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Баерн по 20-ти пат шампион, двојна радост за Левандовски

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Читај повеќе

Де Роси ќе биде тренер на Фиорентина

Читај повеќе

Корона криза во Реал Мадрид: Нема бонуси за освоени трофеи

Читај повеќе

ФИФА планира да ги замени судиите со роботи на СП во Катар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дали дресот на Мексико од 90-тите е најдобриот на сите времиња?

Читај повеќе