Зидан ја продолжи соработката со Реал Мадрид

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, изјавил дека потпишал нов договор со клубот, пренесуваат шпанските медиуми.

Претходниот договор на Зидан истекуваше на крајот од сезоната, а поранешниот француски репрезентативец не откри уште колку ќе остане на Сантијаго Бернабеу.

Зидан за само 18 месеци поминати како тренер на „Кралскиот клуб“ успеа два пати по ред да ја освои Лигата на шампионите, титула во Шпанија, два Суперкупа и Светсткото клупско првенство.

„Обновувањето на договорот е веќе завршена работа. Работам од ден за ден, не гледам многу подалеку од тоа“, истакна легендарниот „Зизу“.

Реал изминатава недела ја продолжи соработката со неколку свои фудбалери, а од клубот се уште не излегоа со официјално соопштение дека тоа го сториле и со тренерот.

Сепак, Зидан изјави дека се договорил со клубот за нов тригодишен договор, но се уште нема ништо потпишано.

Тој во Реал пристигна во 2016 година како замена за Рафаел Бенитез, а претходно го водеше тимот Б.  

реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Фудбал

Барселона ги одложи изборите за претседател

Read more

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Read more

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Read more

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе