Ѕирнете во луксузната шпанска вила во која Меси летува за 300.000 евра

Б.С.Б.
/ 22.06.2022 / 19:57

Славниот фудбалер Лео Меси ужива на годишен одмор во друштво на сопругата Антонела во луксузна вила која ја изнајми за таа прилика. Покана за друштво доби само еден пар, станува збор за Сеск Фабрегас и неговата сопруга.

Веселото друштво ужива во шпанска вила чие изнајмување чини 300.000 евра неделно. Луксузната вила за одмор има целосен сервис, а за Меси и гостите се грижат 22 вработени.

Вилата има 6 спални соби, теретана и олимписки базен. Ја нарекуваат најубавата вила во Шпанија.

На располагање има и јахта, но е вклучена во цената. Секој ден мора да доплаќаат уште 10.000 евра.

Терасата на покривот има спектакуларен поглед на море, два шанка, бина за приватни концерти, соба за јога, теретана и слично.

 

 

реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Стил

Instagram модел: Хејли Мексвилд

Read more

Како да ја заштитите косата во лето?

Read more

Instagram убавица: Никол Торн

Read more

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Read more
 

Магазин

Како да го ублажите чешањето по каснување од комарец?

Читај повеќе

Instagram модел: Хејли Мексвилд

Читај повеќе

Не е само алкохолот: Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Банана торта без брашно, шеќер и млеко

Читај повеќе

Што се висцерални масти и кога се опасни по здравјето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Согорете многу калории за кратко време: Правете ги овие вежби секој ден

Читај повеќе

Често имате еротски соништа, што може тоа да значи?

Читај повеќе

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Читај повеќе

Пет симптоми по кои ќе ја препознаете летната депресија

Читај повеќе