Ѕирнете во спектакуларната јахта на Мајкл Џордан вредна 80 милиони долари

Б.С.Б.
/ 02.12.2021 / 15:32

Според Forbes, богатството на Мајкл Џордан се проценува на 1,6 милијарди долари, а во 2019 година купи спектакуларна јахта за која одвои 80 милиони долари и ги има сите видови луксуз.

Оваа импресивна јахта наречена Joy е долга 70 метри и меѓу бројните содржини се истакнува со кошаркарско игралиште, големо џакузи на една од терасите и модерна теретана во која може да уживате во поглед на морето.

Внатре, оваа суперјахта има простран простор за дневен престој исполнет со луксуз, седум кабини – секоја со различен дизајн во стил на 70-тите години.

Главната кабина на бродот нуди поглед од 270 степени и има директен пристап на тераса. Исто така, има просторија за дневен престој и голема бања со џакузи.

Јахтата има капацитет за 12 гости и 19 членови на екипаж, има и лифт. Најголемо изненадување сепак е кошаркарското игралиште на кое Џордан може да ужива во неговата најголема страст, кошарката.

Remote video URL
Тагови
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more

Стил

Парфемот ќе ви трае подолго ако не ја правите оваа грешка

Read more

Ријана со секси снимки ја промовира новата колекција

Read more

Никој веќе не ги носи: 3 бои што нема да бидат модерни во 2022

Read more

По 50-тата многу жени ја кратат косата: Дали долга коса е за постари дами?

Read more
 

Магазин

Прекраснa и непредвидливa: Откријте сѐ за жената Водолија

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Во Сахара падна снег и ги забели песочните дини

Читај повеќе

Трикови за чистење различни типови кади без абразивни хемикалии

Читај повеќе
  • play_arrow

Автомобил удри во американска новинарка среде јавување во живо

Читај повеќе

Болки по породувањето: Што ги предизвикува и како да ги ублажите?

Читај повеќе

Зошто остануваме во токсични врски: Ракот е лојален, Јарецот не губи надеж

Читај повеќе

Тестирајте се: Дали сте навистина фит?

Читај повеќе

5 начини како да ја расположите жената за секс 

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Скопски моден фестивал: Премиера на првата сезона во март

Читај повеќе