Знаци дека партнерот е несигурен во себе и незадоволен во врската

Врската со несигурна личност може да биде вистински предизвик бидејќи партнерот ќе мора постојано да ја теши и инспирира. Погледнете кои се некои од знаците кои укажуваат на тоа дека сте во врска со ваков партнер бидејќи животот со нив може да биде навистина тежок.

Чувството на несигурност во врската не е невообичаена појава. Но загрижувачко е кога таа несигурност станува дел од секојдневието.

Еден од знаците на здрава врска е кога и двајцата партнери се чувствуваат безбедно во љубовната врска. Несигурноста во врската не само што ќе ѝ пречи на вашата врска туку и ќе остави траги во вашиот живот.

Научниците посочуваат неколку знаци со кои ќе откриете дали вашиот партнер е несигурен или само загрижен.

Чувството на несигурност во врската може да ви направи да се чувствувате тажно или депресивно. Луѓето најчесто се чувствуваат несигурно кога мислат дека во врската нешто не е како што треба.

Животот со ваквиот партнер може да биде напорно и лошо искуство. Чувството дека некој постојано ве набљудува и ве прекорува дури и кога не правите ништо лошо ќе ви направи да се чувствувате виновно, а нема причина за тоа.

Доколку партнерот постојано ги става под лупа вашите најмали грешки и не го цени тоа дека се трудите и вложувате во врската – ова е еден од знаците дека живеете со ваков партнер.

Еден од знаците дека вашиот однос е токсичен е кога партнерот ве обвинува за работите кои никогаш не сте ги кажале или направиле.

Наместо да ве сослуша и да разговарате на која била тема, тој се грижи како се однесувате кон него. Очекува самите да знаете како се чувствува без да ви го каже тоа. Не е добар знак ниту кога постојано ги следи вашите телефонски разговори и пораките на социјалните мрежи. Станува исклучително љубоморен кога се дружите со вашите пријатели.  

Доколку го препознавте вашиот партнер, размислете дали би сакале да го трошите вашето драгоцено време во токсична врска.

реклама

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Љубов и секс

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Read more

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Read more

Пет работи што мажот ги прави за време на секс, а кои покажуваат дека те сака

Read more

Магазин

Зошто некои луѓе минуваат со полесни симптоми, а други се борат за живот?

Читај повеќе

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Читај повеќе
  • play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Читај повеќе
  • filter

Највисокиот монтажен облакодер во светот се гради во Сингапур

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Читај повеќе

Психопатите и нарцисоидните луѓе почесто не ги почитуваат мерките за заштита од COVID-19

Читај повеќе