Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Раскинувањата никогаш не се лесни, ни за оној кој остава, ни за оној кој е оставен. Уште потешко е кога и двајцата сте решиле да се разделите, а уште имате чувства еден за друг.

Иако повеќето раскинувања се конечни и до тој чекор треба да дојдете со внимателно размислување, понекогаш временската и просторната дистанца е токму она што ни е потребно за да сфатиме што сме имале и то сме изгубиле.

Ако ги препознавате повеќето од овие знаци и однесувања кај бившиот/бившата, тоа значи дека уште ве нема преболено и најверојатно сака пак да бидете заедно. Сепак, најдобро би знаеле ако искрено разговарате со него/неа.

Ви го честита роденденот

Само што поминало полноќ и е датумот на вашиот роденден, една од првите пораки со честитки е од него/неа. И тоа не обично „Среќен роденден“ на Facebook, туку лична, длабока и долга порака во која точно знае што да ви посака, бидејќи толку добро ве познава.

Ви праќа покани за журките што ги организира

Ова е вистински знак дека уште сака да го привлече вашето внимание. Оние понезрелите можеби ќе ја злоупотребат приликата да предизвикаат љубомора, но ако ве вика на журките што ги прави, сака да ви покаже дека не пати, ама сака да ве види.

Сака да ви покаже дека се сменил/а

Ако секоја прилика кога ќе се видите или чуете ја користи да ви покаже дека се сменил/а на подобро, тоа значи дека сака да ви докаже дека е вреден/вредна за вашето внимание и време, особено ако една од причините поради кои сте раскинале била неговата/нејзината незрелост или неподготвеност на големи чекори.

Прашува за вас

Ова е малку очигледен, но сепак многу потребен знак дека му/ѝ недостигате и ве нема преболено. Луѓето кои ги прашува за вас се ваши блиски луѓе и тие добро знаат да проценат дали само сака да знае дали сте продолжиле понатаму или навистина е заинтересиран/а како ви е.

Шифрирани сигнали

Еден „посуптилен“ знак дека уште му недостигате е објавувањето песни, цитати или фотографии што очигледно потсетуваат на времето што сте го поминале заедно и имаат врска со вас. Можеби и не сфаќа дека очигледен/очигледна, но ако и вие го забележувате тоа, тоа е знак дека можеби и кај вас уште тлее љубовта.

реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Read more

Љубов и секс

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more
Кога најмногу уживаме во сексот?

Кога најмногу уживаме во сексот?

Read more

Дали се плашите да излезете од врска во која не сте среќни?

Read more

Љубовен хороскоп од 4 до 10 декември

Read more
 

Магазин

Кривата кула во Болоња треба да се реновира бидејќи може да се урне

Читај повеќе

Која храна мора да ја изедеме истиот ден кога ќе ја зготвиме или отвориме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Водителка покажа среден прст во живо

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пита со компири и пилешко

Читај повеќе

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Читај повеќе

Во кои хороскопски знаци се раѓаат најголемите манипулатори?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто жените се подобри во мултитаскинг?

Читај повеќе
15 идеи како сами да направите новогодишни украси

15 идеи како сами да направите новогодишни украси

Читај повеќе

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Читај повеќе